Projektai

TV laida „KULTŪRA+“

logo2smallŠio projekto pagrindinis tikslas – tęsiant 2009 m. pradėtą veiklą (2010,  2011  ir 2012 m. „Balticum TV“ kanalu ir 2013, 2014, 2015 bei 2016 m. – TV8 kanalu)) ir toliau kurti kultūrinę-istorinę laidą, kurioje siekiama pristatyti Klaipėdos krašto, Mažosios Lietuvos regiono istorijos bei kultūros paveldą ir populiarinti bei skatinti kultūrinę bei šviečiamąją veiklą.

Laidos temos: įdomiausi Mažosios Lietuvos istoriniai ir kultūriniai faktai susiję su Mažosios Lietuvos miestų ir gyvenviečių istorija, atskleidžianti ir leidžianti identifikuoti šio regiono kultūrinį veidą tuo pačiu pristatant šiandienos gyvenimo atspindžius.

Idėja – televizijos laidos pagalba įdomiai ir patrauklia pateikti visuomenei Mažosios Lietuvos regiono istorijos, kultūros faktus, jos atspindžius šiandienoje, sąsajas su dabartimi. Tematika – visuomenės švietimas istorijos, moklso, kultūros ir jos paveldo srityje bei kultūrinės ir šviečiamosios veiklos skatinimas.

Misija: Skatinti domėjimąsi, pabrėžti istorijos, mokslo ir kultūros svarbą visos Lietuvos kultūros lygmenyje bei integruoti kultūros puoselėjimą Lietuvos piliečiams įtraukiant juos į veiklą.

Vizija: Sukurti atskirus laidų ciklus apie Mažosios Lietuvos gyvenimą: istoriją, kultūrinius vingius, peripetijas ir paradoksus, svarbiausias kultūrines aktualijas.

2010 m. gavus finansavimą iš Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, „Balticum TV“ kanalu po kelių metų pertraukos vėl pradėta rodyti kultūrinė televizijos laida „Kultūra+“, kuri susilaukė nemažo populiarumo tiek tarp „Balticum TV“ žiūrovų, tiek ir tarp Klaipėdos menininkų. 2013 m. laidai gyvuojant jau ketvirtus metus ji buvo transliuojama nacionalinio transliuotojo licenziją turinčio TV3 dukterinio kanalo TV8 eteryje. Laida atranda pastovų savo žiūrovų ratą (laidos premjera vyksta vieną kartą per savaitę, vieną kartą rodomas jos kartojimas), ji taip pat talpinama ir televizijos svetainėje (www.tv3play.lt); informacija skelbiama socialiniame portale www.facebook.com, kur yra sukurta speciali Kultūrinės  TV laidos „Kultūra+“ grupė.

Naujausios TV laidos „Kultūra+“ laidos bus rodomos nuo rugsėjo 2 d. 8.45 val. ryte TV8 kanalu.

JURBARKUI 755.

10x10Rugpjūčio 15 – 17 d. net tris dienas Jurbarke šurmuliuos spalvingas, nuotaikingas ir daugybę svečių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio sukviesiantis renginys „XX a. pr. Sergejaus Ilarijonavičiaus Vasilčikovo dvaro tradicijų tęstinumas”. Šios šventės metu bus tęsiama miesto dvarininkų Vasilčikovų tradicija sukviesti miestelėnus į dvarą bendrai, juos vienijančiai šventei. Tuo pačiu bus minimas ir gražus Jurbarko miesto gimtadienis – miestas skaičiuoja jau 755-uosius metus.

Tokia šventė rengiama jau antrąkart ir šiemet tęsis net tris dienas. Šįkart visų susirinkusiųjų lauks daugybė pramogų, atrakcijų, kultūrinių akcijų ir linksmai šurmuliuojantys kūrybingi šventės dalyviai, kurių dabar suskaičiuojamas jau ne vienas šimtas.

Rugpjūčio 15 d., penktadienio vidurdienį, nuo Jurbarko rajono savivaldybės iki pat Dainų slėnio iškilmingai nusidrieks jurbarkiškių ir miesto svečių eisena, kurioje prisistatys ne tik miesto ir rajono įstaigos, bet ir verslininkai, įvairūs kolektyvai, užsienio delegacijos. Dieną Dvaro parke nuo 14 val. skambės tarptautinio folkloro festivalio „Ant vandens 2014“ dalyvių dainos, o vakare Dainų slėnyje, įspūdingoje scenoje pasirodys profesionalų atliekamas miuziklas „Paryžiaus katedra“.

Šeštadienį, rugpjūčio 16 d. visų lauks dar daugiau staigmenų ir linksmybių: ryte prasidės žirgų konkūrų varžybos „Dvaro eiklieji 2014“, bus atidaryta tarptautinė šunų paroda, duris atvers ir Klojimų teatrų festivalis. Kaip ir dvarininkų Vasilčikovų laikais veiks technikos paroda, kurioje bus galima susitikti su miškininkais ir medžiotojais, ugniagesiais ir kariškiais. Šventei įsibėgėjus visų susirinkusiųjų lauks nepamirštamas koncertas, kuriame išgirsite populiarias grupes „Studija“ ir  „Pelenai“, pasiklausysite legendinės „Hiperbolės“ gitaristo Igorio Berino ir grupės koncerto. Po įspūdingo fejerverko ištvermingiausius linksmins šmaikštieji „Liūdni slibinai“ ir užmigti neleis „AC/DC projektas“.

Abu vakarus programą pabaigs nuotaikinga diskoteka po atviru dangumi su žinomais Lietuvos diskžokėjais: pirmąjį vakarą visus linksmins ne tik muzika, bet ir vaizdais septyniuose vaizdo ekranuose grosiantis DVJ Gexx, antrąjį vakarą sulauksime aštrialiežuvių Radistų – užmigti neleis DJ Jovani ir DJ Rolas.

Dvi šventines dienas Dvaro parko teritorijoje veiks šurmulinga mugė, kurioje savo produkciją pristatys Jurbarko krašto ir apylinkių gamintojai, amatininkai, verslininkai. Bus galima ne tik įsigyti jų parduodamų gaminių, bet ir ragauti, matuotis ir kitaip išbandyti pristatomą produkciją. Bus galima apsilankyti Jurbarko rajono seniūnijų miesteliuose ir susipažinti su to krašto žmonėmis, jų veikla, pabendrauti ar tiesiog smagiai pašėlti užsukus į svečius. Keliaudami į Dainų slėnį šventės svečiai įžengs į istorinę erdvę, kurioje akimirkai bus galima pasinerti į to meto gyvenimą: pasivažinėti karieta, pasigrožėti autentiškais dvarininkų rūbais, išvysti, kokios pramonės šakos buvo vystomos dvare Vasilčikovų laikais XX a. pradžioje: pristatomi alus, sūrių, keramikos gaminiai, saldumynai, dvaro šeimininkės mėgta floristika.

Šventės metu bus atidaryta ne viena paroda, vyks kraštiečių susitikimas, kuriame bus pristatyta knyga „Berlyno dienoraštis“, Dvaro parke nesiliaus skambėti tarptautinio folkloro festivalio „Ant vandens 2014“ dalyvių balsai, o jaunimas galės sudalyvauti menų festivalio „Pilies aidas“ atrankoje.

Sekmadienį, rugpjūčio 17 d., po Šventų Mišių ir koncerto Švenčiausiosios Trejybės bažnyčioje, mažųjų laivelių prieplaukoje, atsisveikindamas su svečiais, Jurbarko rajono meras visus vaišins dvarininkų sriuba.

Kviečiame visus atvykti į Jurbarką ir kartu švęsti miesto gimtadienį!

PARODA „ŽALIASIS KALININGRADO RŪBAS“

Afisa A3-10vntJurbarko parodų ir koncertų salė (Jurbarko dvaro Rusų ortodoksų cerkvė, Vydūno g. 19, Jurbarkas) 2014 m. balandžio 16 d.

Parodos tikslas – pristatyti Kaliningradą kaip žaliąjį miestą. Ši paroda svarbi tuo, jog pristatys pramoginius-gamtinius Kaliningrado išteklius ir parodos lankytojams suteiks informacijos apie turistines vietas, kurias verta aplankyti svečiuojantis kaliningrade.

Jurbarkiškiams ir miesto svečiams parodos atidarymo metu bus pristatytas„Turizmo ir rekreacinės infrastruktūros plėtra atkuriant ir išsaugant miesto parkų istorinį-kultūrinį paveldą“, vykdomas pagal 2007-2013 m Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos EKPP bendradarbiavimo per sieną programą. Parodos lankytojai susipažins su projekto partneriais, atvykusiais iš Kaliningrado, kurie pristatys parodą „Žaliasis Kaliningrado rūbas“, papsakos apie lankytinas vietas.

Parodą po oficialaus jos atidarymo bus galima aplankyti dar tris savaites – iki 2014 m. gegužės 16 d. Parodos „Žaliasis Klainingrado rūbas“ lankymas – nemokamas.

 

ROMANSŲ VAKARAI JURBARKE

2014 m. sausio – rugpjūčio mėn. Jurbarko parodų ir koncertų salėje.

Romansai-5

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *